داستانی از یک درس مهم زندگی

 

  

یک (روز) خانواده ی لاک پشتها تصمیم گرفتند که به پیکنیک بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه ی موارد یواش عمل می کنند، هفت سال طول کشید تا برای سفرشون آماده بشن!

در نهایت خانواده ی لاک پشت خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند. در سال دوم سفرشان (بالاخره) پیداش کردند. برای مدتی حدود شش ماه محوطه رو تمیز کردند، و سبد پیکنیک رو باز کردند، و مقدمات رو آماده کردند. بعد فهمیدند که نمک نیاوردند!

پیکنیک بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه آنها با این مورد موافق بودند. بعد از یک بحث طولانی، جوانترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد.

لاک پشت کوچولو ناله کرد، جیغ کشید و توی لاکش کلی بالا و پایین پرید، گر چه او سریعترین لاک پشت بین لاک پشت های کند بود!

او قبول کرد که به یک شرط بره؛ اینکه هیچ کس تا وقتی اون برنگشته چیزی نخوره. خانواده قبول کردن و لاک پشت کوچولو به راه افتاد.

سه سال گذشت... و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال ... شش سال ... سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگه نمی تونست به گرسنگی ادامه بده . او اعلام کرد که قصد داره غذا بخوره و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد.

در این هنگام لاک پشت کوچولو ناگهان فریاد کنان از پشت یک درخت بیرون پرید،« دیدید می دونستم که منتظر نمی مونید. منم حالا نمی رم نمک بیارم»!!!!!!!!!!!! !!!!!نتیجه اخلاقی:


بعضی از ماها زندگیمون صرف انتظار کشیدن برای این می شه که دیگران به تعهداتی که ازشون انتظار داریم عمل کنن. آنقدر نگران کارهایی که دیگران انجام میدن هستیم که خودمون (عملا) هیچ کاری انجام نمی دیم.

/ 21 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس

سلام دوست خوبم[گل] خیلی زیبا بود[نیشخند]چه لاکپشتهای باحالی[زبان]

ويدا خانومي

سلام عزيزم اولين باره وبتو ديدم خدايي فوق العاده بود بهت تبريك ميگم فقط ميتونم ازت يه سوال بپرسم؟؟؟

تارا

[خنده]خـــــــیـــلـــــــــــی باحال بود

تارا

[گل] آپـــــــــــــــــــم [گل] با اولین شعر نویی که گفتم

زمرد

خواهش میکنم اشتباهه پیش میاد مرسی

ويدا خانومي

[سوال]سلام عزيزم فكرشو نميكردم بياي مرسي كه اومدي راستش سوالم اينه چطوري ميشه كه تو يه جمله يا يه كلمه مينويسي اما وقتي بقيه روش كليك ميكنن ميرن تو يه لينك ديگه؟؟؟ مثلا تو مينويسي كليك كنيد وقتي روش كليك ميكنن ميرن تو يه سايته ديگه؟؟؟

سیاهنویس

سلام وبلاگ خوبي داري نایسه نایس وبلاگت به دلم نشست اگه تمايل به تبادل لينک داري منو با نام مجموعه داستانهاي متفاوت لينک کن وبهم خبر بده تا با هر اسمي دوست داشتي لينکت کنم راستي يه داستان کوتاه نوشتم به نام کابوس اگه زحمتي نيست اونو هم بخون يه نظر بده نظرت برام مهمه پيشاپيش از نظرت ممنون[گل]

محمدرضا

سلام خوبید واقعا وبلاگ آآموزنده ای دارید

محمدرضا

سلام خوبید واقعا وبلاگ آآموزنده ای دارید

ali

khili khob booooooooooooooooooooood